נספח ניקוז

נספח ניקוז מהווה מסמך הכרחי כחלק מתוכנית בינוי ערים, מה נספח זה כולל?

מי רשאי לערוך נספח ניקוז?

כל מה שחשוב לדעת על נספח ניקוז וחשיבותו הרבה בתכנון, פיתוח ובנייה יעילים ומותאמים לסביבה.

כמה מילים על תוכניות בנייה, מסמכים ונספחים

תב"ע- תוכנית בניין ועיר מתייחסת למגוון תוכניות בנייה במסגרת פיתוח ערים ובנייה בתחומם, כמו למשל תוכניות בינוי ערים ותשתיות, כבישים וכד'. כל תוכנית בנייה מבוססת על מסמך תב"ע בעל תוקף חוקי שמורכב משניי מסמכים- תשריט ותקנון.

מסמך זה הוא למעשה הוא המסמך הראשוני והעיקרי בכל תוכנית בנייה שהיא, כאשר למסמך זה ניתן להוסיף נספחים ובקשות להיתרים נוספים בהתאם לסוג הפיתוח והבנייה המבוקשים.

אחד הנספחים השכיחים והנדרשים ביותר הינו נספח ניקוז. נספח ניקוז הינו מסמך הכרחי ונדרש בתוכניות בנייה רבות ושונות ובעל חשיבות רבה בתכנון, פיתוח ובנייה, תכנון מערכת ניקוז בהתאם לתנאים סביבתיים והתמודדות של מערכת הניקוז בתרחישים ותנאים סביבתיים שונים כמו כמויות משקעים, סופות, נהרות ונחלים.

מסמך תב"ע בצירוף נספח ניקוז מוגש לוועדה המקומית שבוחנת ומאשרת את תוכנית הבנייה בהתאם לתוכנית המתאר הארצית.

 

מתכננים נכון עם נספח ניקוז- מה היא חשיבותו של נספח ניקוז? וכיצד נספח ניקוז נראה?

נספח ניקוז מהווה מסמך מקצועי שמציג תיאור ומיפוי הידרולוגי וגיאוגרפי של האיזור בו מיועדת תוכנית הבנייה וכן גם נתונים ופרמטרים גיאולוגיים ומרפולוגיים בהתאם לשטח.

הנספח ערוך ומוגש במספר פרקים שמתארים את המערכות הטבעיות הללו בתחומי השטח כולל פרק נוסף שמתאר תרחישים הידרולוגיים אפשריים שמשפיעים על מערכות הניקוז כמו משקעים וגשמים. תרחישים אלו ערוכים וכתובים על ידי חישוב נתונים והסתברויות שונות שעלולים להשפיע על מערכת הניקוז. נתונים אלו מאפשרים תמונת מצב מבוססת ועדכנית לשם תכנון בניית מערכת ניקוז שתתנהל כראוי באופן שגרתי ותדע להכיל ולהתמודד גם במצבי קיצון של סערות וסופות ולמשל.

תוכנית בניין ועיר תלויה ונשענת בתשקיף נספח הניקוז, באמצעות נספח זה הוועדה המקומית תוכל לבחון את השתלבותה של תוכנית הבנייה בתחומי הרשות ולהעניק את ההיתר הנדרש לשם הבנייה המתבקשת.

לאחר אישור הוועדה המקומית, כך למעשה מהנדסי תוכניות בנייה יודעים לתכנן ולהתאים את תוכנית הבנייה ועקרונות הניקוז לתוכנית המתאר הארצית.

נספח ניקוז נערך על ידי הידרולוג מוסמך, רצוי להצטייד בליווי מקצועי של חברה מוסמכת

על פי הכתוב, ניתן להבין כי נספח ניקוז הינו מסמך מורכב שמצריך ידיים מקצועיות ומומחיות בתחום. לא ניתן להקל בכך ראש ואי אפשר לממש תוכנית בנייה ללא נספח ניקוז ערוך ומתוכנן כראוי.

הידרולוג מוסמך ידע כיצד לשקף תמונה הידרולוגית וגאוגרפית כולל כל החישובים וההסתברויות האפשריים על מנת לאפשר את שילוב מערכת הניקוז באופן היעיל ביותר ולאפשר פיתוח ובנייה תוך כדי התחשבות בתנאי הסביבה ושילוב נכון לתנאים הגאוגרפיים של השטח המיועד לבנייה.

חברות מתמחות בתחום מחזיקות בהידרולוגים מוסמכים ומנוסים בעריכת נספח ניקוז וניתן להיעזר בהן בכדי לוודא כי הנספח ערוך היטב ויוכל לעבור את בחינת הוועדה.

 

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

טיפים לתרגום מושלם של המסמכים שלכם

בכתבה הבאה, נציג טיפים חיוניים שיבטיחו שהמסמכים שלכם יתורגמו ללא רבב וכל זאת תוך שמירה על דיוק וניואנסים כאחד. הכתבה בשיתוף חברת תרגום מובילה בארץ

בניית אתר וורדפרס לעמותה

פוסט זה בבלוג מספק מדריך מקיף כיצד לבנות אתר וורדפרס עבור העמותה שלך. אנו מתעמקים בשלבי המפתח, מההגדרה הראשונית ועד להתאמה אישית של ערכות נושא