לקיחת משכנתא

משכנתא 

משכנתא היא נושא אקוטי עבור כל מי שבוחן את האפשרויות לקבלת הלוואה מסוג זה אצל גורמים בנקאיים או חוץ בנקאיים. מדובר בדרך כלל בהלוואה הכספית בערך הגבוה ביותר שנוטל האדם וזאת למטרה של רכישת נכס.

מדובר בדרך כלל בסכומים של מאות אלפי שקלים ולפעמים אף מעבר לכך. את ההחזרים עבור הלוואה זו משלם רוכש הנכס לאורך שנים רבות ובדרך כלל הטווח הוא בין 15 ל – 30 שנה וכיוון שהתשלום החודשי הוא גבוה, דבר זה משפיע מאד על מערך כלל ההוצאות החודשיות המשפחתיות.

זו הסיבה שאין למהר בנושא משכנתא ואין לחתום בחופזה על המסמכים הרלוונטיים. ההמלצה היא לבצע מהלך זה באמצעות יועץ משכנתא בעל מוניטין שיש לו ידע רב בתחום זה, כדי שהוא יציע ללקוח את האופציה שהיא הנכונה והמתאימה ביותר עבורו בהיבט הפיננסי ותוך התחשבות באפשרויות של הלווה.

הייעוץ חשוב הן כאשר חותמים על מסמכי הלוואה לרכישת דירה והן באופציה של משכנתא הפוכה ריבית שמתאימה מאד לבעלי נכסים שמעוניינים לקבל כספים עבור מטרות שונות בחייהם, או לחלופין זקוקים לקצבה חודשית כדי להרחיב את ההכנסות החודשיות שלהם במיוחד אם מדובר בגמלאים שהם בעלי נכס. 

אופן קבלת משכנתא 

כדי לקבל משכנתא יש לבצע כמה צעדים כמו לדוגמה אישור ראשוני של הבנק על כך שהוא בחן את המסוגלות הפיננסית של רוכשי הנכס ובהתאם לכך הוא מאשר להם סכום כסף ספציפי בתנאים מסוימים של ריבית, עמלה, היעדר קנסות בעת פירעון מוקדם, אורכה של תקופת התשלומים ועוד. 

יש אפשרות לקבל הלוואה זו בכמה מסלולים כמו אלו שהם צמודי מדד, צמודי מט"ח וכו'. יועץ המשכנתאות שמעורה היטב באפשרויות הכלכליות של כל אחד מלקוחותיו, בודק את שיטת ההחזר האולטימטיבית עבור כל אחד מהם וזאת על פי הצעות המחיר שהתקבלו מהבנקים ומהגורמים החוץ בנקאיים. בהתאם לכך הוא ימליץ ללקוח את אופן פריסת התשלומים בסכומים שתואמים את היכולת הכלכלית של הלקוח ואת הגורם המלווה המועדף עבורו.

קביעה של ערך הנכס 

עבור כל סוג של משכנתא יש צורך בקביעה של ערך הנכס. זו הסיבה ששמאי מקרקעין מגיע לנכס ומעריך את השווי העכשווי שלו על פי מחירי השוק. לכל בית יש ערך אחר שנובע מכמה פרמטרים כמו מיקומו של הנכס, במרכז או בפריפריה, גודלו של הנכס, מצבו הפיסי, עיצובו ועוד. נציגי הבנק מאשרים את סכום ההלוואה שהיא נגזרת משווי הנכס, על פי הקריטריונים שלהם. 

משכנתא הפוכה 

אנשים מבוגרים רבים שהם בעלי נכס שבו הם מתגוררים, הבינו שהאופציה של משכנתא הפוכה היא האידאלית עבורם. באמצעות משכנתא זו הם נשארים להתגורר בנכס שלהם, אך מקבלים עבורו כספים. כך הם נהנים מכל העולמות כיוון שהם מקבלים סכום כספי משמעותי באופן חד פעמי, או לחלופין באמצעות קצבה חודשית קבועה של כמה אלפי שקלים למחייתם.

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

ריחות ובשמים

פוסט זה בבלוג חוקר את העולם המרתק של הריחות והבשמים, מתעמק בהיסטוריה שלהם, השפעתם על הרגשות שלנו ותפקידם בחברה שלנו. הוא גם מספק תובנות לגבי

מהו ניתוח מחיצה באף

ניתוח מחיצה, הידוע גם בשם מחיצה, הוא הליך כירורגי המבוצע לתיקון מחיצה סטיה. דיון מעמיק זה בניתוח מחיצה יכסה גורמים כמו ההליך, הסיבות לביצוע הניתוח,

ביטוח בבית משותף

זה רק טבעי שדירה שרכשתם במיטב כספכם, תהיה עבורכם הרבה יותר מחלל מגורים. דירה היא נכס, והבסיס ליציבות הכלכלית. אולם בחיים, ישנם דברים שאינם תלויים