החזרי מס לשכירים – שאלות ותשובות

בכתבה הבאה, נדבר על החזרי מס לשכירים ונציג שאלות ותשובות מפורטות בנושא.

הכתבה בשיתוף עם חברת החזרי מס.

מהו החזר מס?

החזר מס הוא החזר של מיסים עודפים ששילם אדם לממשלה. החזרים אלו מטרתם להקל על נטל המס בכך שהם מאפשרים לתבוע ניכויים או לקבל החזרים עבור הוצאות מזכות.

איך תדעו אם מגיע לכם לקבל החזר מס?

במידה והמס ששילמתם לא תואם את ההכנסה השנתית שלכם, יכול להיות מאוד שתהיו זכאים להחזרי מס. אגב, חוסר ההתאמה יכול להיגרם ממספר סיבות כמו, עבודה לא רציפה, זיכויים וניכויים שמגיעים לכם אבל לא הצהרתם עליהם למעסיק שלהם וטעויות של המעביד בניכוי המס וסיבות נוספות.

באילו מקרים יש זכאים להחזרי מס?

אלו הם המקרים המובילים:

בעיה רפואית של העובד, עבודה בארץ ובחו"ל באותה השנה, גירושין, לידת ילד, מגורים בישוב בעל עדיפות לאומית, החלפת מקום עבודה ללא ביצוע של תיאום מס, תשלום לקופת גמל שנעשה באופן עצמאי, תשלום לקרן פנסיה ועוד.

האם אפשר לדעת אם מגיע החזר מס לפני הגשת הבקשה לרשום המיסים?

כן. יש אתרים שאפשר להעלות בהם טפסים כמו טופס 106 וטופס 867. על הטפסים הללו, עובר צוות של מומחים הבוחן את הבקשה להחזר המס. במידה ואתם זכאים, תקבלו הודעה על גובה ההחזר הצפוי.

האם יש אישורים שצריך לשמור כדי להיות זכאים להחזרי מס?

כן. על פי דרישות מס הכנסה, כאשר מגישים בקשה להחזר מס, יש לצרף את המסמכים הבאים: טופס 106, אישור על דמי אבטלה (אם קיים כזה), אישור על דמי גמלאות.

כמה זמן לוקח למס הכנסה לטפל בבקשה להחזר מס?

על פי החוק, ההחזר צריך להתקבל עד 90 יום או עד ה-31 ביולי בשנת המס שאחר השנה שבה הוגשה הבקשה להחזר מס. קחו בחשבון שבפועל הדברים מתארכים ויש מקרים בהם ההחזר יתקבל רק לאחר שנה. מה שמעודד הוא שמס הכנסה משלם ריבית והצמדה בגלל הדחייה (כך שבכל מקרה, לא יוצאים מופסדים אלא מרווחים).

האם רק שכירים זכאים להחזרי מס?

לא. גם עצמאיים יכולים להגיש דוח החזר מס.

האם כדאי לתבוע החזר מס באופן עצמאי או על ידי חברה המתמחה בכך?

במידה וחשוב לכם למצות את הזכויות שלכם ולקבל את ההחזר המקסימאלי, נמליץ לכם להיעזר בשירותיה של חברה המתמחה בהחזרי מס. כך גם תוכלו לחסוך זמן ותדעו שיש צוות מקצועי שמטפל בבקשה שלכם. שימו לב, כיום יש הרבה חברות המציעות את השירות. כדאי לקרוא כמה שיותר חוות דעת על החברות הללו. ניתן למצוא אותן בכרטיס העסק של החברה המופיע בגוגל, באתר האינטרנט הרשמי של החברה, בקבוצות בפייסבוק וכמובן הכי טוב יהיה לקבל המלצה על חברה מאדם קרוב שאתם מכירים.

במידה ונמצאתם זכאים להחזר מס, האם הוא ישלח לחברה שטיפלה בבקשה או ישלח ישירות לחשבון הבנק שלכם?

החזר המס יועבר ישירות לחשבון הבנק שלכם.

 

 

 

 

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

ריחות ובשמים

פוסט זה בבלוג חוקר את העולם המרתק של הריחות והבשמים, מתעמק בהיסטוריה שלהם, השפעתם על הרגשות שלנו ותפקידם בחברה שלנו. הוא גם מספק תובנות לגבי

מהו ניתוח מחיצה באף

ניתוח מחיצה, הידוע גם בשם מחיצה, הוא הליך כירורגי המבוצע לתיקון מחיצה סטיה. דיון מעמיק זה בניתוח מחיצה יכסה גורמים כמו ההליך, הסיבות לביצוע הניתוח,

ביטוח בבית משותף

זה רק טבעי שדירה שרכשתם במיטב כספכם, תהיה עבורכם הרבה יותר מחלל מגורים. דירה היא נכס, והבסיס ליציבות הכלכלית. אולם בחיים, ישנם דברים שאינם תלויים