איזה סוגים של עבודות סמינריוניות יש

הידעתם שיש כל מיני סוגים של עבודות סמינריוניות? בכתבה הבאה, נזכיר את הסוגים השונים ונדבר על ההבדלים ביניהם.

הכתבה בשיתוף עם חברה מובילה המספקת מגוון שירותים לסטודנטים כמו, סיוע בכתיבת עבודות סמינריוניות, עריכה לשונית, בדיקת עבודה אקדמית ועוד.

סוג ראשון: עבודת מחקר כמותית

היא מבוססת על שיטות מחקר של איסוף נתונים. מדובר על נתונים כמותיים. משתמשים בהם לצורך ניתוחים סטטיסטיים וכמובן הסקת מסקנות. בעבודה זו יש מחקר ניסויי הבוחן שונות או מחקר מתאמי שבוחן תופעות שונות כמו שהן. חשוב לציין שבעבודה זו, אוכלוסיית המחקר היא גדולה יחסית וכמו כן שיטות המחקר בהן עושים שימוש הן שאלונים מובנים, סקרים, תצפיות נתונות מראש וכו'. מטרת העבודה היא לחפש קשר בין המשתנים הנחקרים, להציג עובדות רלוונטיות וכמובן לאשר או להפריך את ההשערות של המחקר.

סוג שני: עבודת מחקר איכותנית

היא מבוססת על מחקר תיאורי. חשוב לציין שבעבודה זו, המחקר מתמקד פחות בתוצר ויותר בתהליך עצמו. שיטות המחקר בהן עושים שימוש הן תצפיות פתוחות, מסמכים, תעודות, הקלטות, ראיונות עומק וכו'. מטרת העבודה היא לא רק להבין מושגים ולפתח מודעות, אלא גם להבין מודלים ותיאורות ולמצוא נקודות שוני או נקודות דמיון בין כל הנתונים שנאספו במסגרת המחקר.

סוג שלישי: עבודת מחקר עיונית

היא מבוססת על שכתוב של נושא נבחר או חיבור, אותם מעוניינים להרחיב בהיבט שיהיה עיוני או תאורטי היסטורי. את הסוגייה של העבודה, מבססים באמצעות מקורות ספרותיים. כמו כן, מרחיבים אותה ומגיעים למסקנות המתבקשות. המטרה העיקרית בעבודה זו, היא להעשיר את הידע בתחום הלימוד הנבחר וכמו כן לעבד מידע ולבנות דברים חדשים ומעודכנים.

איך בוחרים בין עבודת מחקר כמותית לעבודת מחקר איכותנית?

הסוגים הפופולאריים ביותר של עבודות סמינריוניות הן עבודות מחקר כמותיות ועבודות מחקר איכותניות. נחדד שעבודת מחקר איכותנית, תתאים לכל מי שמעוניין לחקור תופעות בצורה יסודית ומעמיקה יותר ומנגד, עבודת מחקר כמותית, תתאים לכל מי שמעוניין להוכיח איזושהי חוקיות. 

טיפים לכתיבת עבודה סמינריונית

להלן הטיפים שלנו:

-לפני שאתם מתחילים בכתיבת העבודה, קחו אוויר ותירגעו. חשבו על כך שמדובר על מטלה חובה בדרך לתואר ויש להשלים אותה בהצלחה. 

-אל תדחו את כתיבת העבודה. התחילו כמה שיותר מוקדם.

-בחרו נושא מרתק ומעניין לעבודה. 

-אספו חומרים רלוונטיים לעבודה. העזרו בכמה שיותר מקורות. ארגנו לכם את החומר.

-בנו לוח זמנים מסודר לביצוע כל המטלות הקשורות לכתיבת העבודה. 

-חוויתם מחסום כתיבה? לא נורא, אל תתייאשו. על מנת להתגבר על מחסום הכתיבה, נסו לשנות אווירה. שבו בבית קפה, בסלון, בספרייה או בכל מקום אחר. אתם כבר תראו שמחסום הכתיבה יעלם.

-תכננו את מבנה העבודה.

-אל תחששו לבקש עזרה מקצועית. כיום יש המון חברות בארץ המספקות שירותי סיוע בכתיבת עבודות סמינריוניות.

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

ריחות ובשמים

פוסט זה בבלוג חוקר את העולם המרתק של הריחות והבשמים, מתעמק בהיסטוריה שלהם, השפעתם על הרגשות שלנו ותפקידם בחברה שלנו. הוא גם מספק תובנות לגבי

מהו ניתוח מחיצה באף

ניתוח מחיצה, הידוע גם בשם מחיצה, הוא הליך כירורגי המבוצע לתיקון מחיצה סטיה. דיון מעמיק זה בניתוח מחיצה יכסה גורמים כמו ההליך, הסיבות לביצוע הניתוח,

ביטוח בבית משותף

זה רק טבעי שדירה שרכשתם במיטב כספכם, תהיה עבורכם הרבה יותר מחלל מגורים. דירה היא נכס, והבסיס ליציבות הכלכלית. אולם בחיים, ישנם דברים שאינם תלויים